Kayıt İşlemleri

KAYIT TARİHLERİ

Tarihler sınavdan sonra belirlenerek üniversitemiz Esenyurt Yerleşkesinde (Rektörlük) , fakülte/yüksekokullara göre yapılmaktadır.

 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

-  Lise diplomasının ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı, (Lise Diploması kayıp olanların liselerinden aldıkları kayıp belgesinin aslı )
-  2 adet fotoğraf,
-  ÖSYS sonuç belgesi internet çıktısı,
-  Nüfus cüzdan fotokopisi,
- Askerlik çağına gelmiş 1995 doğumlu ve daha yukarı yaştaki erkek adaylar için askerlik durum belgesi (E-Devlet üzerinden veya Askerlik Şubesinden alınabilir ),
-  Adli sicil kaydı çıktısı (E-Devlet üzerinden veya Adliyeden alınabilir),
-  İkametgah çıktısı (E-Devlet üzerinden, Kaymakamlıktan veya Muhtarlıktan alınabilir).
 

SAĞLIK RAPORU

SİVİL HAVACILIK VE KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI
 
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programına kayıt olacak öğrencilerin kayıt için gerekli belgelere ek olarak aşağıdaki şartlara uygun Sağlık Raporu almaları gerekmektedir.

1) Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

2) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

4) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir) (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarını görüntülemek için tıklayın)

5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak
 
SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programına kayıt olacak öğrencilerin kayıt için gerekli belgelere ek olarak aşağıdaki şartlara uygun Sağlık Raporu almaları gerekmektedir.

Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs).
 

E-KAYIT
 
Üniversitemizin Tam Burslu programlarına kayıt hakkı kazanan öğrencilerimiz E-Devlet üzerinden 29 Ağustos- 2 Eylül 2020 tarihleri arasında kayıt yapabilirler. İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık sınıfında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin İngilizce Hazırlık ücretini ödemeleri gerekmektedir. 

E-Kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerimizin derslerin başlayacağı ilk hafta kayıt için gerekli belgeleri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na ibraz etmeleri gerekmektedir. 

Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Örgün/İkinci Öğretim Programına E-Devlet üzerinden kayıt yapan öğrencilerimizin kayıt yapmadan önce aşağıda belirtilen Sağlık Raporunu mutlaka almaları gerekmektedir. Belgelerin ibrazında sağlık raporu eksik olan öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır.
 
 
İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Namık Kemal Mah. Doğan Araslı Bulv. No:79 Esenyurt
İstanbul / Türkiye
Telefon: 444 9 123
E-posta: tanitim@esenyurt.edu.tr
 
 
TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM

142 - BOĞAZKÖY MAH. - AVCILAR METROBÜS

142E - ESENYURT İNCİRTEPE - AKSARAY

144A - DELİKLİKAYA - ÖMERLİ KİPTAŞ KNT-İÜ AVCILAR KAMPÜSÜ

146 - BOĞAZKÖY MH. - BAHÇEŞEHİR - BAKIRKÖY

147 - ŞAHİNTEPESİ - AVCILAR

76D - BAHÇEŞEHİR - TAKSİM (ÇİFT KATLI)

146BA - AVCILAR - BAŞAKŞEHİR

 
ÖZEL ARAÇ İLE ULAŞIM

Özel Araç İle Ulaşım:

D-100 Silivri / Esenyurt
Haramidere Kvş. (D100) yönünde hafif sağa dönüş yapın. Avcılar Haramidere Bağlantısı (Avcılar Çıkışı) yönündeki rampaya giriş yaparak Bahçeşehir Gişeler yönünde ilerleyin. Esenyurt – Hoşdere - Firuzköy çıkışını kullanarak Yonca Cd. Çıkış Yapacaksınız. 410. Sk. Sağa dönüş yapacaksınız. Sokak sonundan Mandıra caddesine sağa dönüş yapmanız gerekmektedir. Mandıra Caddesi boyunca ilerleyin cadde sonunda solda üniversitemizi göreceksiniz.

FSM Köprüsü / Esenyurt
Tem üzerinden Edirne yönünde ilerleyin. Mahmutbey gişelerinden giriş yaparak Avcılar gişelerinden çıkın.  Haramidere - Tem E-5 bağlantı yolunu ilerleyin Firuzköy- Avcılar – Esenyurt ayrımından sağa giriş yapın. Doğan Araslı Bulvarı üzerine çıkış yapmış olacaksınız. 500 m sonra solda üniversitemizi göreceksiniz.

Cevizlibağ / Esenyurt
Metrobüs güzargahı boyunca ilerleyin. Avcılar Metrobüs durağından Firuzköy yönüne sağ dönüş yapın. İstanbul Üniversitesi’nin önünden sola dönüş yaparak Esenyurt yönlendirme tabelasını takip edin, 4 km sonra sağda üniversitemizi göreceksiniz.