Sağlık

2019-2020 Eğitim- Öğretim yılında Üniversitemizde öğrencilerin, akademik ve idari personelin yararlanması amacı ile sağlık ünitesi kurulmuştur. Birinci basamak sağlık hizmetleri için üniversitemizde, İşyeri Hekimi  Dr. Öğr. Üyesi Mehmet HEKİMOĞLU ile birlikte Hemşire Merve ÇALMUK, Hemşire Yeter ALAGÖZ, İşyeri Psikoloğu Ceylan YILDIZOĞLU görev yapmaktadır. Revirimiz, haftada 6 gün hizmet vermektedir. 
Birinci basamak sağlık hizmetleri, ünitemizde verilmekte olup, daha ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlarda hastanın sahip olduğu sosyal güvencesine bağlı olarak ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilmektedir. 


Ayrıca, Üniversitemiz ile Özel Esencan Hastanesi Başhekimliği arasında düzenlenen protokol çerçevesinde; Üniversitemizde görevli akademik, idari personel ve aileleri ile öğrencilerin hastane hizmetlerinden % 20 oranında indirimden yararlanmaları sağlanmıştır. Ayrıca, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Kariyer Geliştirme Ofisi ile Elitium Cerrahi Tıp Merkezi bir protokol anlaşması imzalanmıştır.


Protokol sayesinde öğrencilerimiz hem staj yapma imkanı bulacak hem de hastanenin tüm uygulama birimlerinde eğitim alma imkanına sahip olacaklar.